17 July 2010

Kollane linik


Lõppude lõpuks sai valmis mu kollane linik. Alustasin seda siis kui olin viimast kuud rase. Nüüd on poeg pea kuu vanune ja minul linik valmis. Kaua tehtud kaunike :) Või õigemini - kaua laual poolikuna seisnud kaunike - sest ega ükski asi ei saa valmis kui see lihtsalt ootab aega mil näpud kibekiiresti heegeldama hakkaks. 

Nüüd aga on see mu diivanilauda kaunistamas ja iga kord kui ma sellest mööda lähen, saan imetleda enda kätetööd. Näpud sügelevad juba järgmist tegema ja tasapisi otsin mustrit. Kuigi... enne peaks valmis kuduma pojale lapiteki, mis juba tükk aega ootab järgmisi lappe. 


Materjaliks Novita Virkkauslanka, heegelnõel teadmata suurusega (oli nii umbes-täpselt paras hiiglama vana eksemplar). Liniku diameeter 63 cm. Mustri järgi pidi tulema 71 cm, aga ju ma siis olen tugeva käega heegeldaja :D

Tärgeldamiseks kasutasin Selveris müüdavat spreid, mis pidi riided paremini vormima - mina lasin sellega tugevalt liniku üle ja jätsin kuivama. Nüüd on selline mõnusalt pehme (ei meeldi mulle need kõvaks tärgeldatud linikud) aga seisab ilusti vormis :)

2 comments:

Muhv said...

Väga ilus! Nii muster kui värv kui teostus.

Malle said...

Nii kenast linikust kohe ei saa mööda vaadata! :) Väga korralikult viimistletud!