12 November 2015

Sinisekirjud särgid

Juulikuu Õmblen endale 2015 projekti tööks sai BurdaStyle 7/2014 ajakirjast võetud lõike nr 114 järgi õmmeldud trikotaažpluus. Käisteta pluus on sinisest puuvilla-elastaanisegu trikotaažkangast (mida on mõnus õmmelda ja tundub kvaliteetne kangas olevat). Must kangas oli enne pikk jakk, mille leidsin Humanast ja mille omastasin just kanga tõttu - maani jakki polnud palju kantud. Kanga koostiseks viskoos ja elastaan. Sinisekirju kangas lausa nõudis endale midagi rahustavat kõrvale ja taaskasutust ootavate rõivaste kast ajab nagunii üle. Kaks head asja koos.

Särki välja lõigates jäi mulje, et kuidagi lühike on asi, ning lisasin alläärde paar sentimeetrit. Kahjuks mitte piisavalt... Tundub, et Burdas olnud lõige on pigem nabapluusi mõõtu. Loodan, et pesus see rohkem kokku ei tõmba, sest muidu muutub särk mulle kasutuskõlbmatuks. Eks järgmine kord tean silmas pidada, et lõikele tuleks vähemalt 5 cm lisada pikkusele.

Mulle meeldib see jõuline sinisemustriline kangas väga.

V-kaelus jäi ainult ühe liigse voldiga, mis õnneks väga välja ei paista.

Vastupidiselt Burda lõigetele on aga Ottobre omad tavaliselt mulle liiga pikad. Poolpikkade käistega pluusi jaoks kasutasin Ottobre 2/2008 ajakirja lõiget number 3. Võtsin küll lõikel alläärest 2 cm maha, kuid pluusi selga proovides lõikasin esi- ja tagatükki veel 5 cm jagu lühemaks. Kangad samad, mis eelmisel pluusilgi, kusjuures varrukad lõikasin eelmiselt lihtsalt küljest ära ja õmblesin enda omale külge. Varrukakaart tuli natuke kohandada aga muus osas istuvad väga hästi. Ühe-kahe särgi jaoks jäi veel mõlemat materjali järgi. 


Pluus ikka natuke liiga pikk, kuid ei häiri.Augustikuu tööks tuleb jälle pluus. Samuti käisteta ja trikotaažist. Naljakas on küll vastu talve selliseid õmmelda, aga samas on hea ühevärvilise kampsuni alla midagi särtsakamat panna. Loodan, et novembris jõuan ikka augusti ja septembrikuu tööd esitada ja ehk ka oktoobri valmis õmmelda. Nii et kuigi mind näeb harva, siis päris ära kaduda ma ei mõtlegi ;)

No comments: