04 October 2016

Shibori tehnikas särke

Ühel ilusal hommikul võtsin külmkapi otsast alla poti, värvid, kummipaelad, puidust plaadid ja hunniku volditud kangaid. Tõin oma trikotaažide hunnikust valget värvi kanga ja haarasin kaasa oma go-to lõike, käärid ning enne värvima asumist lõikasin ja voltisin kolme särgi jagu materjali kokku. 

Värviks valisin seekord lilla, segasin hoolega, lisasin soola ja jälgisin, et vett oleks värvi kogusele vastavalt. Alustasin igaks juhuks juba varem volditud kangaruutudest, nendest poleks nii kahju olnud untsu minemise korral. Kui sealt juba ilusad tulemused paistsid (näitan teinekord neid!), siis lükkasin ka puuvillase trikotaaži potti ja olin õhinas.

Esimesel särgil esi- ja seljatüki voltisin diagonaalselt, varrukaid ei värvinud. Kaelusesse sai valgest soonikust kant. Ausalt öeldes meeldib see särk mulle kõige enam :)

Tõsine fotosessioon :D

Teised kaks särki õmblesin maikadeks, sest mulle väga meeldib neid kanda kampsuni või dressipluusi all. Ühe suurema tüki kangast pistsin niisama potti, et sellest vajadusel varrukaid teha, kuid kuidagi ei sobinud. Üleni lilla esitükiga üritasin tegelikult alguses järjest tumenevat efekti saavutada kuniks see tangide vahelt minema lipsas ja tervenisti värvipotti sukeldus. Nüüd siis on kogu ilu selja taga...

Ikka näete, et särgi alläär oli palju kauem värvipotis? :D

Sellist ruudustikku oleks võinud isegi rohkem voltida

Maika number kahe esitükk oli viimane kangas, mis potti jõudis. Värv oli juba heledaks muutunud ja hoolimata minu püüdlikust voltimisest, jäi väga vähe tulemust näha. Tõenäoliselt kaob see paari pesuga veelgi enam. 

Seljaosa on valge, kandid valgest soonikust.

Nüüd aga tuleb neid särke käsitsi pesta kuni nad enam üleliigset värvi teistele riietele ei anna. Värvitud kangad käisid küll kõik kinnitist läbi, kuid ma pole ülemäära optimistlik.

Järgmisena tahan jälle jää ja värviga mängida. Kolm kotitäit jääd võtavad muidu niisama sügavkülmas ruumi ära. Lisaks on see hea projekt - sätid asjad valmis ja muudkui ootad ja ootad ja ootad ja ...

1 comment:

Õmblusmamsel said...

Lahe! Lahe! Lahe! Tahan kaa, aga mina teen rohelise. Sest olen kadedusest roheline. Shibori jätab ikka ääretult põneva tulemuse.